דף הבית >> פנסיה ופרישה >> קרנות השתלמות
 
פנסיה ופרישה | קרנות השתלמות

היא פטורה ממס, יציבה, משתלמת במיוחד, ומשמשת כחיסכון לטווח קצר עד בינוני – הכירו את קרן ההשתלמות... חיסכון שמומלץ לכל עובד, שכיר או עצמאי.
קרן ההשתלמות היא חיסכון קצר טווח לשש שנים, שאפשר בהחלט להאריך לעוד מספר שנים על פי בקשת העובד. בכל מקרה, היתרון של אפיק זה הוא שאפשר להתחיל למשוך אותו לאחר שש שנים, ובהליכים מיוחדים אפשר למשוך אותו גם לאחר שלוש שנים, ולחליפין למשוך אותו עם הפרישה לפנסיה.

גלגולה של קרן ההשתלמות ומהותה
שמה של הקרן מטעה במקצת, קרן השתלמות, כשלמעשה כיום אין זה ייעודה של הקרן. בעבר אכן שימשה הקרן כחיסכון שנועד למטרות לימודים והשתלמויות, שיטה שבה פועלת הקרן עד היום במשרד החינוך, אך לאורך השנים נפתחו קרנות השתלמות לשכירים ולעצמאיים שנהנים מיתרונות הקרן ללא קשר ללימודים או להשתלמויות.
בקרן ההשתלמות לשכירים מפקידים באופן קבוע המעביד והעובד סכומי כסף, שנקבעים על פי שכר הבסיס של העובד. עצמאים יכולים להפקיד עד 7% מהכנסתם השנתית, והוצאה זו מוכרת להם לצורכי מס עד גובה של 4.5% מההפרשות לקרן.
 
מאפייני קרן ההשתלמות ויתרונותיה
  • מדובר באפיק חיסכון בלבד, ללא מרכיבי ביטוח.
  • במקרה שהופסקה הפקדת הכספים תמשיך הקרן לצבור ריביות.
  • תוכנית חיסכון אשר מזכה את לקוחותיה בהקלות במס על עצם ההפרשה לקרן השתלמות. הקלות אלה ניתנת למעסיק ולעובד, וכן לעצמאי.
  • תוכנית חיסכון פטורה ממס בעת מימוש הקרן עד התקרה שנקבעה.
  • מענה למעוניינים בחיסכון שניתן למשיכה לאחר שש שנים וגם בגיל הפרישה – לפי הצורך. (כאמור, אפשר למשוך את החיסכון גם לאחר שלוש שנים)
לקידר סוכנויות ביטוח יש ניסיון וידע בתחום קרנות ההשתלמות. נוכל להמליץ לכם, שכירים או עצמאיים, אפיק של קרן משתלם, ולהציג בפניכם את תנאי הקרן ומשמעותה עבורכם בכל שלב בחיים.
מוזמנים לפנות אלינו ולקבל מידע וליווי בפתיחת החיסכון המשתלם ביותר – קרן ההשתלמות.
 

כל הזכויות שמורות   //  קידר סוכנות לביטוח

לתיאום פגישה, צרו קשר: